Sort by
  • Cocaine Bear

    ★★

  • NCT DREAM THE MOVIE : In A DREAM

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★

  • Empire of Light

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Subject

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Doctor Who Am I

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Prism

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Container

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Minor Daemon, Vol. 1

    ★★★½

  • Loki

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Wendy Williams: The Movie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Bob the Drag Queen: Live at Caroline's

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Fall

  • DC Showcase: Death

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Years and Years

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Persona

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Doctor Who: Resolution

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★