Sort by

Josh has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enemy Territory

Enemy Territory

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalked by My Doctor

Stalked by My Doctor

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Roommates

The Roommates

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battle Queen 2020

Battle Queen 2020

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hannibal Buress: Live From Chicago

Hannibal Buress: Live From Chicago

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hannibal Buress: Animal Furnace

Hannibal Buress: Animal Furnace

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evolution

Evolution

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Capture Kill Release

Capture Kill Release

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sorceress

Sorceress

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vibes

Vibes

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rampage: Capital Punishment

Rampage: Capital Punishment

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Serious

Get Serious

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lorena

Lorena

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry