• In Fabric

    ½

  • Parasite

  • Mr. Turner

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★

  • Topsy-Turvy

    ★★★★

  • Pasolini

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★★½

  • Gates of Heaven

    ★★★★

  • The Fog of War

    ★★★★

  • Silent Light

    ★★★★

  • This Must Be the Place

    ★★½

  • Gloria

    ★★★★

  • Wall Street: Money Never Sleeps

    ★★★

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★½

  • Love in the Afternoon

    ★★★★

  • The Night Of

    ★★★★½

  • Inside Job

    ★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★★