• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Freaky

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Unpregnant

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Shirley

    ★★

  • Assassin 33 A.D.

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • The August Virgin

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Furlong

  • Yesterday

  • Booksmart

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • Her Smell

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • The Distances

    ★★★

  • Greta

    ★★★½

  • Our Time

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★

  • The Predator

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Sunset

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★