• Annabelle Comes Home

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Captive State

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Romans

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★★

  • Warcraft

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★½

  • The Fool

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • Unintentionally

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Free to Play

    ★★★½

  • Oculus

    ★★★★

  • The Last Days on Mars

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • The Best Offer

    ★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★

  • Sight

    ★★★★½

  • The Woman in Black

    ★★★½

  • The Grey

    ★★★★

  • Apollo 18

    ★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Blood On My Name

    ★★★★½

  • Paths of Hate

    ★★★★½

  • Limitless

    ★★★★

  • The Backwater Gospel

    ★★★★½

  • Paranormal Activity 2

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★

  • 2012

    ★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★★

  • S.S.D.

    ★★½

  • Bill Burr: Why Do I Do This?

    ★★★★★

  • The Soviet Story

    ★★★★★

  • The Wave

    ★★★★

  • Cloverfield

    ★★★★½