• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Dog

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Spies in Disguise

    ★★★★★