Sort by

Barney has logged 83 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Redacted

Redacted

2007
×
★★
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La luna

La luna

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry