Sort by

omiepop has logged 38 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon 3: The Movie

Pokémon 3: The Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am Vanessa Guillen

I Am Vanessa Guillen

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hanzo the Razor: Sword of Justice

Hanzo the Razor: Sword of Justice

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
What Bitch?

What Bitch?

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apur Sansar

Apur Sansar

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Notorious

Notorious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry