Sort by
  • Stranger by the Lake

    ★★½

  • The Devils

    ★★★★

  • The Kate Bush Story: Running Up That Hill

    ★★★

  • The Swimmer

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • The Hitcher

    ★★★

  • Waiting for Guffman

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Birdcage

    ★★★

  • The Thing

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Them

    ★★★½

  • The Visitors

    ★★★★½

  • Office Killer

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½