• Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Blinded by the Light

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nightingale

  • Destroyer

  • Roma

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Empty Metal

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Black Panther

  • The Tale

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • The Beguiled

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Lion

  • Moonlight

  • Your Name.

  • Personal Shopper

  • The Lure

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Lobster

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Queen of Earth

    ★★★

  • Tangerine

  • The Witch

    ★★★★★