Boycott has logged 105 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Royal Night Out

A Royal Night Out

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Candy

Candy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Never Steady, Never Still

Never Steady, Never Still

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry