• The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • A White, White Day

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • The Swallows of Kabul

    ★★★★

  • Song Without a Name

    ★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Unknown Saint

    ★★★★

  • A Brother’s Love

    ★★★

  • The Defendant

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • I'm Not a Killer

    ★★★

  • Seahorse

    ★★★★

  • Leftover Women

    ★½

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★★

  • In Dog Years

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • End of the Century

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • For Sama

  • Good Boys

    ★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Two of Us

    ★★½

  • Zombie for Sale

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★★½

  • Mr. Jones

    ★★

  • Bait

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★½

  • Tremors

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★★½

  • Honeyland

    ★★½

  • Animals

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Midnight Family

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Report

    ★★★★½

  • Halston

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

  • Monos

    ★★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Gaza

    ★★★½

  • The Invisible Witness

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • By the Grace of God

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Il Sindaco Italian politics 4 dummies

    ★★★★

  • Trapped in the City of a Thousand Mountains

    ★★★★½

  • Sakawa

    ★★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • 5B

    ★★★★★

  • Pause

    ★★★★

  • Melancholic

    ★★★½

  • Rampant

    ★★★★