• Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Criterion Collection : 1000 Spines

    ★★★★★

  • One Night

    ★★★

  • Better Days

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

  • An Old Lady

    ★★

  • Moving On

    ★½

  • White Riot

    ★★★½

  • Twilight's Kiss

    ★★★★

  • Family Affair

    ★★★

  • The Old Man Movie

    ★★★★½

  • Master Cheng

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Shannon Amen

    ½

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Son-Mother

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Bring Me Home

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Ema

    ★★½

  • A Son

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Citizen K

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • The Perfect Candidate

    ★★★★

  • Spiral

    ★½

  • Suzi Q

    ★★

  • Collingwood: From The Inside Out

    ★★★★

  • Cru

    ★★★★★

  • A Family

    ★★★★½

  • The Prince

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Girl Missing

    ★★★★

  • Ne Zha

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Patrick

    ★★★★½

  • Lara

    ★★★★½

  • Sea of Revival

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Marooned

    ★★½

  • The Procession

    ★★★

  • Pavarotti

    ★★★★

  • 63 Up

    ★★★★

  • The Jump

    ★★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Our Mothers

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Adam

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★