Sort by

kenbowes has logged 32 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Boy

Call Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Geisha

A Geisha

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pornographers

The Pornographers

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Affair

The Affair

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killing

Killing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridge of Japan

Bridge of Japan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Makioka Sisters

The Makioka Sisters

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yakiniku Dragon

Yakiniku Dragon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rampant

Rampant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Les Mistons

Les Mistons

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry