Sort by

Kübra Keser has logged 70 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Clouds of May

Clouds of May

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
Edit this entry  
07
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Climates

Climates

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★½
Edit this entry  
24
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ethos

Ethos

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★½
Edit this entry  
26
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Edit this entry  
25
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Edit this entry  
24
Song of Summer

Song of Summer

1968
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bastard

Bastard

2010
×
Edit this entry  
17
Times and Winds

Times and Winds

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Asparagus

Asparagus

1979
×
Edit this entry  
17
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Echo

Echo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Exile

Exile

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Luxor

Luxor

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
Edit this entry  
02
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Weeping Meadow

The Weeping Meadow

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
Edit this entry  
27
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
Edit this entry  
27
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
Edit this entry  
25
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
Edit this entry  
24
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Tale of Tales

Tale of Tales

1979
×
Edit this entry  
15
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Sense of History

A Sense of History

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blok

Blok

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tango

Tango

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Whale Valley

Whale Valley

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Skipping Cheese

The Skipping Cheese

1907
×
Edit this entry  
04
A Trip Down Market Street Before the Fire

A Trip Down Market Street Before the Fire

1906
×
Edit this entry  
04
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★
Edit this entry