• Alien: Covenant

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ★★

  • Split

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★½

  • The Void

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★

  • The BFG

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Gods of Egypt

    ★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Zoolander 2

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Walk

    ★★½

  • Man vs. Snake

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • The Intern

    ★★★

  • The Visit

    ★★★

  • Goosebumps

    ★★½

  • Ricki and the Flash

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Aloha

    ★½

  • Poltergeist

    ★½

  • Tomorrowland

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • Welcome to Leith

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Blackhat

    ★★½

  • Big Eyes

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★½

  • Dumb and Dumber To

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Annabelle

    ★½

  • Beyond the Lights

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★

  • Don Jon

    ★★

  • The Wind Rises

    ★★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • After Earth

    ★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★½

  • The Conjuring

    ★★★★