Sort by

Ronise V. 🌸🌷 has logged 282 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
About Fate

About Fate

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
Read prior review Edit this entry  
28
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
Read prior review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snow Day

Snow Day

2022
×
Edit this entry  
18
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Christmas on Mistletoe Farm

Christmas on Mistletoe Farm

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Christmas in Carolina

Christmas in Carolina

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Snowy Day

The Snowy Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Turkey Drop

Turkey Drop

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
Edit this entry  
22
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry