Sort by

liv has logged 25 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dirt

The Dirt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Half the Picture

Half the Picture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry