liv has logged 298 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christine

Christine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Babel

Babel

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Otherhood

Otherhood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Caché

Caché

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dude

Dude

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Share

Share

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bare

Bare

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Keith

Keith

2008
×
★★
Read the review Edit this entry