Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry