Boof65 has logged 79 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★★
Edit this entry  
08
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bad Girl

Bad Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Under the Cover of Cloud

Under the Cover of Cloud

2018
×
★½
Edit this entry  
01
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tortured Females

Tortured Females

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Run

Thunder Run

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Curtains

Curtains

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Two on a Guillotine

Two on a Guillotine

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cry Wolf

Cry Wolf

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Them

Them

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
44 Inch Chest

44 Inch Chest

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Millions

Millions

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wicked Memoirs of Eugenie

Wicked Memoirs of Eugenie

1980
×
★★½
Edit this entry  
30
Country Cuzzins

Country Cuzzins

1972
×
★½
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knights Of The City

Knights Of The City

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry