Bonyon has logged 24 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry