Bonyon has logged 224 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry