• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Belushi

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nadia, Butterfly

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Rose Family

    ★★★★½

  • My Very Own Circus

    ★★★½

  • Flashwood

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Decline

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Barbarians of the Bay

    ★★★★

  • Spirits in the Forest

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Mafia Inc.

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Antigone

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★

  • Kuessipan

    ★★★★