BonfireAtNight has logged 193 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Macross: Do You Remember Love?

Macross: Do You Remember Love?

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder in Three Acts

Murder in Three Acts

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Timecop

Timecop

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
Edit this entry  
14
Apprentice to Murder

Apprentice to Murder

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Man's Folly

Dead Man's Folly

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry