• The Chestnut Man

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Red Dot

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Canvas

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Sörensen's Fear

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Archive

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Woods

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Hysterical Girl

    ★★★½

  • Devs

    ★★★½

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The War of the Worlds

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Code 8

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Apollo: Missions to the Moon

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • You Deserve a Lover

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Bare Necessity

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½