• Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

    ★★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Trap

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Fighting with My Family

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Slender Man

    ½

  • ‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½