Sort by

Marina has logged 134 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Wedding Unplanner

The Wedding Unplanner

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Mainstream

Mainstream

2020
×
Edit this entry  
11
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Edit this entry  
04
async - first light

async - first light

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Girlfriends and Girlfriends

Girlfriends and Girlfriends

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
An Optical Poem

An Optical Poem

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Onibaba

Onibaba

1964
×
Edit this entry  
22
Blue Gate Crossing

Blue Gate Crossing

2002
×
Edit this entry  
22
The Pearl's Harvest

The Pearl's Harvest

2022
×
Edit this entry  
18
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Edit this entry  
09
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
Edit this entry  
07
Camera Cafe: The Movie

Camera Cafe: The Movie

2022
×
Edit this entry  
05
The Disco Shines

The Disco Shines

2016
×
Edit this entry  
05
As We Hold Hands

As We Hold Hands

2022
×
Edit this entry  
01
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
25
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Edit this entry  
23
You Have to Come and See It

You Have to Come and See It

2022
×
Edit this entry  
22
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
Edit this entry  
19
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
Edit this entry  
18
Chain Letters

Chain Letters

1985
×
Edit this entry  
17
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
14
Triple Chaser

Triple Chaser

2019
×
Edit this entry  
12
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I Did Not Die

I Did Not Die

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Legendary Epics Yarns and Fables Part 2: Stan Brakhage

Legendary Epics Yarns and Fables Part 2: Stan Brakhage

1969
×
Edit this entry  
24
Birth of a Nation

Birth of a Nation

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
Edit this entry  
23
Positano

Positano

1969
×
Edit this entry  
22
The Perfect Family

The Perfect Family

2021
×
Edit this entry  
17
Souvenirs de Madrid

Souvenirs de Madrid

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lanzarote

Lanzarote

2014
×
Edit this entry  
05
Butterfly

Butterfly

1974
×
Edit this entry  
05
miss world

miss world

2017
×
Edit this entry  
05
video 6

video 6

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
MARRIAGE

MARRIAGE

2021
×
Edit this entry  
05
/E/E/E/E/

/E/E/E/E/

2020
×
Edit this entry  
05
SuperE

SuperE

2020
×
Edit this entry  
04
All About

All About "All About Lily Chou-Chou"

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Edit this entry