Sort by

Bohden has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Stuber

Stuber

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Con Air

Con Air

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry