Boggy Creek has logged 331 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
21
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barbarian Queen

Barbarian Queen

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Edit this entry  
17
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★½
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Edit this entry