Sort by

Boggy Creek has logged 49 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ring

Ring

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman in Black

The Woman in Black

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nudist Colony of the Dead

Nudist Colony of the Dead

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry