Sort by

Boggy Creek has logged 378 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Eko Eko Azarak II: Birth of the Wizard

Eko Eko Azarak II: Birth of the Wizard

1996
×
★★½
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
18
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Prom Night IV: Deliver Us from Evil

Prom Night IV: Deliver Us from Evil

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
Read the review Edit this entry  
18
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rush Week

Rush Week

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry