• The House

    ★★★★

  • Under the Christmas Tree

    ★★★½

  • Christmas at the Ranch

  • A Loud House Christmas

  • Britney vs. Spears

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Two

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Unholy

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Playdurizm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Ammonite

    ★★★★

  • A New York Christmas Wedding

  • Magic Camp

  • Summerland

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The World to Come

  • The Surrogate

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

  • Fragtime

    ★★★

  • Season of Love

    ★★★½

  • Frozen II

  • Klaus

  • The Irishman

  • AI

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Ema

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★½

  • Goodbye Mother

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Carmilla

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Good Kisser

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • 1 Versus 100

    ½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • CRSHD

  • Someone Great

  • Daddy Issues

    ½

  • Missing Link

  • End of the Century

    ★★★★