• Say Anything...

    ★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Women in Love: Helen Shaver and Patricia Charbonneau on Desert Hearts

    ★★★★★

  • LFG

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Short Term 12

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Last Christmas

  • Luca

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Atonement

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Weekend

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★½