• Luca

    ★★★★

  • Plan B

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Dashing in December

    ★★

  • Happiest Season

  • My First Summer

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Breaking Fast

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Wild Nights with Emily

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Lightningface

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Lovesong

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★★

  • Girlhood

    ★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★