Sort by

Bob has logged 301 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Stop My Crazy Love for You

Don't Stop My Crazy Love for You

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Traveller

The Traveller

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heartbeat

Heartbeat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Spell Spells Red

Red Spell Spells Red

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zeder

Zeder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fairy in a Cage

Fairy in a Cage

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Assault! Jack the Ripper

Assault! Jack the Ripper

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bedroom

The Bedroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Channel 13

Channel 13

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack-O

Jack-O

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Identikit

Identikit

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ghost of the Hunchback

The Ghost of the Hunchback

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry