Sort by

Bob has logged 23 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Unnamable

The Unnamable

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry