Sort by

Bob has logged 268 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Junky

Junky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Double Dragon

Double Dragon

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry