• Thor

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Marmaduke

    ½

  • Iron Man 2

    ★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Brüno

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★½

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★½

  • Watchmen

    ★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • The Darjeeling Limited

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★½

  • Click

    ★★★

  • X-Men: The Last Stand

    ★★½

  • Cars

    ★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★½

  • X2

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Training Day

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • X-Men

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★★½

  • A Bug's Life

    ★★★

  • Rushmore

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Bottle Rocket

    ★★½

  • Toy Story

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★½

  • Eraserhead

    ★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★