Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary J. Blige's My Life

Mary J. Blige's My Life

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sum of Us

The Sum of Us

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry