Sort by

bobbi has logged 284 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Brown Sugar

Brown Sugar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Native Son

Native Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In Our Mothers' Gardens

In Our Mothers' Gardens

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How Stella Got Her Groove Back

How Stella Got Her Groove Back

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Found

Found

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
Luzzu

Luzzu

2021
×
Read the review Edit this entry