• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★½

  • Locked Down

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The Last Matinee

    ★★★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½