• Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Plan B

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Pixie

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Des

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Meeting the Beatles in India

    ★★½

  • Holler

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Lucky

    ★★★

  • Slaxx

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Rockfield : The Studio on the Farm

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Lapsis

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Stray

    ★★½

  • Laurel Canyon

    ★★★½

  • The One-Minute Memoir

    ★★★½

  • Egg

    ★★★

  • The Light Side

    ★★★½

  • Toto

    ★★½

  • When I Write It

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • My Darling Vivian

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★