Sort by

ben has logged 29 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drumline

Drumline

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
You Again

You Again

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Uncomfortable Truth

The Uncomfortable Truth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry