• He's All That

  • The Green Knight

    ★★

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • A Choice Of Weapons: Inspired By Gordon Parks

  • Luca

  • In the Heights

    ★★

  • Dinner Guest

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • ong fr

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wendy Williams: The Movie

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Forested Dormancy

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • LEMON

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • Long Toast

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Cooking Up Christmas

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Unpregnant

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Joe List: I Hate Myself

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Sam Jay: 3 in the Morning

  • The Speed Cubers

  • Nanny

    ★★★★½

  • Hamilton

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • The High Note

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics