• No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Good Lord Bird

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • The Night House

    ★★

  • His House

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★