Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Lamborghini: The Man Behind the Legend

    ½

  • Spirited

    ★★½

  • Rosaline

    ★★

  • Luck

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Senior Year

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ascension

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Faya Dayi

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Hand

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½