Sort by

Brad has logged 42 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Dave Chappelle: HBO Comedy Half-Hour

Dave Chappelle: HBO Comedy Half-Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★½
Edit this entry  
31
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
★★★
Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Princess and the Goblin

The Princess and the Goblin

1991
×
★★
Edit this entry  
14
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★½
Edit this entry  
14
All Good Things

All Good Things

2010
×
★
Edit this entry  
13
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★½
Edit this entry  
13
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★½
Edit this entry  
04
Extremis

Extremis

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★½
Edit this entry  
01
Be Here Now

Be Here Now

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry