• Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • A Christmas Prince

    ★★

  • Enchanted Christmas

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Descendants 2

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Tell Me How I Die

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Mamaboy

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Bad Moms

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Ali Wong: Baby Cobra

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Space Cop

    ★★★

  • Doctor Who: The Husbands of River Song

    ★★★

  • The Ridiculous 6

  • A Christmas Detour

    ★★

  • Crown for Christmas

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • A Man Called Jon

  • War Room

    ★★½

  • American Ultra

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★★

  • Descendants

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Teen Beach 2

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Love

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Hot Pursuit

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★

  • The DUFF

    ★★★★½

  • Doctor Who: Last Christmas

    ★★★