blueygreen has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Maker

The Maker

2011
×
Edit this entry  
07
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cool World

Cool World

1992
×
★½
Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Edit this entry  
31
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Edit this entry